Okna aluminiowe

okna aluminiowe Alupanorama

Dlaczego warto wybrać okna aluminiowe?

Współcześnie okna aluminiowe cieszą się co raz większą popularnością wśród architektów, deweloperów oraz osób prywatnych. Przez ostatnie dekady stolarka aluminiowa przeszła ogromne zmiany i został znacząco udoskonalony jej design oraz poprawione parametry techniczne. Obecnie okna i drzwi z aluminium to synonim nowoczesności i wysokiej jakości. A co więcej, stolarka aluminiowa nie jest już tylko wykorzystywana w wielkich projektach architektonicznych, ale duże przeszklenia oraz nietypowe kształty są teraz w zasięgu ręki każdego klienta indywidualnego, który chce zrealizować niesamowity projekt domu.

Okna aluminiowe: lekkie, mocne, wytrzymałe

Pomimo swojej lekkości, okna aluminiowe gwarantują najwyższą jakość i wytrzymałość. Konstrukcje aluminiowe są odporne na korozje oraz inne czynniki zewnętrzne. Dodatkowo spełniają wysokie wymagania w zakresie standardów antywłamaniowych, a nawet kuloodporności. Dlatego wybierając okna aluminiowe właściciel domu może mieć pewność, że nawet po wielu latach użytkowania będą one nadal działać prawidłowo, gwarantując jakość i trwałość bez żadnych kompromisów.

okna aluminiowe Alupanorama

Energooszczędność

Okna aluminiowe są odporne na negatywne czynniki pogodowe, takie jak wahania temperatur, opady deszczu czy śniegu oraz silne wiatry, bez konieczności wykonywania częstych zabiegów konserwacyjnych konstrukcji aluminiowych. Dlatego parametry konstrukcji aluminiowych nie ulegają pogorszeniu nawet po upływie wielu lat. Oczywiście ochronę zapewnia też zastosowanie odpowiednich izolatorów w konstrukcji aluminiowej. Dzięki ogromnemu postępowi na przestrzeni lat, obecne technologie produkcyjne pozwoliły ulepszyć izolację termiczną w konstrukcjach aluminiowych. Zastosowanie przegród termicznych zapobiega utracie ciepła.

okna aluminiowe Alupanorama

Okna aluminiowe: wymiary, style, kolory

Konstrukcje aluminiowe praktycznie nie narzucają ograniczeń w zakresie wymiarów. Aluminium dzięki swojej wytrzymałości daje możliwość zastosowania dużych przeszkleń w konstrukcjach aluminiowych o wysokości nawet 3 metrów. Takie rozwiązanie zapewnia dostęp światła do wnętrza oraz sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej przestronne.

Dzięki temu, że okna aluminiowe wykonuje się na zamówienie a aluminium daje się łatwo kształtować, zapewnia to niemal nieograniczone możliwości projektowania. Wytrzymałe i nietypowe konstrukcje aluminiowe bez problemu utrzymają duże tafle szkła.

Ważnym aspektem w dopasowaniu okien aluminiowych do stylu i architektury domu jest kolor. Aluminium oferuje bardzo duży wybór kolorów do systemów aluminiowych zaczynając od kolorów RAL, poprzez kolory DECOR, a kończąc na nowoczesnej anodzie, nie zapominając o łatwej w utrzymaniu i odpornej na zarysowania powłoce Coatex.

okna aluminiowe Alupanorama

Ekologiczne aspekty

Aluminium jest najbardziej zrównoważonym materiałem budowlanym oraz podlega recyklingowi w 100%. W przeciwieństwie do innych materiałów, aluminium nie traci żadnych właściwości w procesie recyklingu. Zużywa się w tym procesie tylko 5% energii potrzebnej do produkcji aluminium pierwotnego. Oznacza to, że dzięki recyklingowi można uniknąć emisji 8 ton dwutlenku węgla na każdą tonę aluminium. Dodatkowo niemal zawsze odzyskuje się aluminiowe okna i drzwi po okresie ich użytkowania. Uzyskane w ten sposób aluminium poddaje się recyklingowi. Zapewnia to dostępność surowca i oszczędność energii z korzyścią dla przyszłych pokoleń. 

Dlaczego Alupanorama?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, oferującą najwyższą jakość wykonania naszych produktów. Nasi pracownicy szybko i profesjonalnie realizują powierzone im zlecenia dzięki doświadczeniu i specjalistyczny, nowoczesnym maszynom. Nasza produkcja jest w pełni skomputeryzowana.

Podchodzimy indywidualnie do każdego zamówienia, pomagamy i doradzamy klientom w doborze odpowiedniego produktu spełniającego nawet najbardziej wymagające kryteria.

Post a Comment