Okna aluminiowe

izolacyjność, energooszczędność, szczelność

Izolacyjność, szczelność i energoszczędność – 3 parametry ważne przy wyborze okien

Podczas dokonywania wyboru okien należy kierować się nie tylko ich wyglądem, ale również zwrócić uwagę na to, jakie parametry techniczne – izolacyjność, szczelność oraz energooszczędność – zapewnia wybrany rodzaj stolarki okiennej. 

Szczelność

Współczesne systemy aluminiowe posiadają doskonałą efektywność termiczną. Rezultat taki można było osiągnąć m.in. dzięki zastosowaniu przekładek termicznych pomiędzy profilem wewnętrznym i zewnętrznym. Nawet najbardziej doskonałe systemy potrzebują dopasowanych połączeń montażowych i wprawnego montażu, aby zagwarantować odpowiedni poziom izolacyjności termicznej. Dopiero po zastosowaniu szczelnych połączeń montażowych, systemy o wysokim stopniu izolacyjności zapewniają odpowiednie warunki termiczne oraz zmniejszają koszty ogrzewania nieruchomości do minimum.  

Ważnymi aspektami decydującymi o jakości okna jest wiatroszczelność oraz wodoszczelność. Nasze systemy aluminiowe posiadają różne stopnie wiatroszczelności i wodoszczelności, w zależności od wymagań związanych z daną nieruchomością klienta. 

Szczelność przeciw powietrzu i wodzie jest zapewniona dzięki użyciu najwyższej jakości uszczelek EPDM. Uszczelki stanowią skuteczne zabezpieczenie dla systemów aluminiowych przez cały okres użytkowania.

Energooszczędność

Dzięki rozwojowi techniki i nauki nawet ogromne  okna aluminiowe zapewniają doskonałą izolacyjność termiczną i spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających projektów.

Nasze okna aluminiowe spełniają nowe rygorystyczne warunki Unii Europejskiej, związane ze współczynnikiem przenikania ciepła (współczynnik U). W naszej ofercie znajdują się okna o izolacyjności poniżej 0,9 W/m2K. Do bardziej wymagających projektów mamy w ofercie okienne systemy aluminiowe posiadające certyfikat budownictwa pasywnego Passive House.

Izolacyjność

Izolacyjność termiczna

To podstawowy parametr, który klasyfikuje konstrukcje aluminiowe. Do określenia stopnia izolacyjności stosuje się terminy „współczynnik przenikania ciepła” lub „współczynnik U”. Im niższa wartość U, tym wyższa termoodporność materiału, i tym samym lepsza izolacyjność nieruchomości.

Izolacyjność termiczna jest aktualnie regulowana przepisami Unii Europejskiej mającymi na celu zwrócenie uwagi na ekologię, oszczędne i efektywne gospodarowanie energią m.in. w celu przeciwdziałania negatywnym zmianom klimatu. W jaki sposób? Zwiększona izolacyjność termiczna budynków ma na celu ograniczenie zużycia energii oraz zmniejszenie kosztów ogrzewania, ale nie tylko!

Ograniczenie zużycia energii będzie skutkować niższą emisją CO2 do atmosfery. Dzięki zastosowaniu rozwiązań energooszczędnych możemy mówić o budownictwie przyszłości. 

Izolacja dźwiękowa

Ze względu na specyfikę i położenie niektórych projektów kolejnym niezwykle ważnym aspektem jest izolacja dźwiękowa. Wysoka izolacyjność jest cechą, którą wyróżniają się okna aluminiowe. Zastosowanie w nich uszczelek akustycznych, odpowiedniego szklenia oraz ich lekka konstrukcja to idealne połączenie, zapewniające najwyższy komfort nieruchomości w dniu codziennym. Dźwiękoszczelne konstrukcje potrafią pozytywnie wpłynąć na wybory lokalizacyjne nieruchomości (np. kiedy przeszklone biura znajdują się w centrum miasta). Umożliwiają także realizację projektów w – do tej pory – wykluczonych miejscach ( jak w przypadku hotelu nieopodal dworca). 

W naszej ofercie znajdują się okna o izolacyjności poniżej 0,9 W/m2K. Do bardziej wymagających projektów mamy w ofercie okienne systemy aluminiowe posiadające certyfikat budownictwa pasywnego Passive House. Jeśli jednak to nie spełni oczekiwań klienta, istnieje możliwość zastosowania szyby warstwowej, która gwarantuje wyższy stopień ochrony przed hałasem albo zastosowanie szyby warstwowej  pokrytej folią PVB, która jest najskuteczniejszą ochroną przed hałasem.   

Post a Comment