Okna aluminiowe

okna aluminiowe w zabytkowym budynku

Okna aluminiowe w zabytkowym budynku

Dlaczego warto zdecydować się na okna aluminiowe w zabytkowym budynku? Wiele osób bez wątpienia marzy o posiadaniu własnego domowego zacisza w starej kamienicy. Jednak takie mieszkanie wiąże się z niemałymi kosztami, ponieważ szczęśliwego właściciela czeka gruntowny remont, który będzie dotyczył także wymiany stolarki okiennej.

Zabytkowe okna (drewniane lub metalowe) po upływie tylu lat nie gwarantują już żadnej szczelności na wodę i wiatr. Dodatkowo zabytkowe okna niestety nie spełniają dzisiejszych norm izolacyjności termicznej.  

Zabytkowe okna można spróbować odnowić, ale nadal nie będą spełniać one wszystkich wymaganych norm, które są stawiane oknom produkowanym współcześnie. Optymalnym rozwiązaniem może być wymiana zabytkowego okna z zachowaniem jego stylu i wyglądu. Warto jednak pamiętać, że jeśli Twoje mieszkanie jest wpisane do rejestru ochrony zabytków albo znajduje się na obszarze, który jest uznany za zabytek, na wymianę okien będzie wymagana zgoda od konserwatora zabytków.

okna w zabytkowym budynku

Funkcjonalnym i estetycznym wyborem jest zastosowanie stolarki aluminiowej. Sprawdźmy, dlaczego okna aluminiowe w zabytkowym budynku to dobre rozwiązanie!

  • Profile aluminiowe można giąć, dzięki czemu będą one odzwierciedlać wygląd zabytkowych okien.
  • Aluminium jest niezwykle trwałym i wytrzymałym materiałem. Wybierając okna aluminiowe, użytkownik może zapomnieć o wymianie okien na długie lata.
  • Okna aluminiowe posiadają też doskonałe parametry szczelności. Dzięki profesjonalnemu wykonaniu oraz zastosowania wysokiej jakości materiałów, możemy mieć pewność, że woda i wiatr nie dostaną się do Twojego mieszkania.
  • Zastosowanie oszklenia dwuszybowego albo trójszybowego w oknach aluminiowego, zapewni dużo lepsze wyniki izolacyjności termicznej, dzięki czemu znacznie obniżą się Twoje rachunki za prąd.
  • Zastosowanie odpowiednich szyb może także pomóc w ochronie przed hałasem.

Aby okna aluminiowe jak najlepiej oddawały charakter zabytkowych okien, nie można zapomnieć o dobraniu właściwego koloru. Systemy aluminiowe posiadają szeroki wybór kolorów zaczynając od kolorów RAL a kończąc na kolorach DECOR.

Post a Comment